دکتر رحیم قربانی :

راه‌اندازی ۴۵ مرکز تخصصی حفظ قرآن در تهران باهمت بسیج

سه شنبه 29 آبان 21:35


مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران از راه‌اندازی ۴۵ مرکز تخصصی حفظ قرآن باهمت این سازمان در تهران خبر داد.

راه‌اندازی ۴۵ مرکز تخصصی حفظ قرآن در تهران باهمت بسیج

به گزارش خبرنگار قرآنی خبرگزاری فارس همزمان با هفته بسیج، محفل بزرگ قرآن و بسیج توسط سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ برگزار شد.

در این برنامه دکتر رحیم قربانی مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ طی سخنانی ضمن گرامی‌ داشت یاد و خاطره امام راحل گفت: امام خمینی(ره) که همه کلامش از قرآن است از بسیج به عنوان شجره طیبه یاد کردند و تمسک به ریسمان الهی یعنی قرآن کریم بود که ریشه این شجره طیبه را محکم کرد.

بسیج شجره طیبه‌ای است که در همه فصول میوه می‌دهد

وی بسیجیان را بهترین افراد برای اداره کشور دانست وگفت: افقی که امام برای آینده این کشور ترسیم کردند برمبنای بسیج و بسیجی بود. نیرو‌هایی که تحریم و شرایط سختی برایشان مهم نیست زیرا پایه همه کار‌هایشان قرآن است و در واقع بسیج شجره طیبه‌ای است که در همه فصول میوه می‌دهد.

راه‌اندازی ۲۳ مرکز قرآن و عترت در ۲۳ ناحیه بسیج تهران

دکتر رحیم قربانی راه‌اندازی سازمان قرآن و عترت بسیج تهران بزرگ را باهدف انسجام فعالیت‌های قرآنی بسیجیان بیان کرد و گفت: این سازمان از سال ۱۳۹۱ کار خود را آغاز کرد و امروز در ۲۳ ناحیه تهران ۲۳ مرکز قرآن و عترت راه‌اندازی شده و در همه اقشار تخصصی بسیج مرکز قرآن و عترت داریم.

آغاز فعالیت قرآنی در ۱۴۰۰  پایگاه بسیج

مسئول سازمان قرآن و عترت بسیج تهران از فعالیت مراکز حفظ قران این سازمان خبر داد و گفت: در راستای لبیک به خواست رهبر معظم انقلاب ۴۵ مرکز تخصصی حفظ قرآن در تهران راه‌اندازی شده و در کنار آن هزار و ۴۰۰ پایگاه بسیج فعالیت‌های قرآنی خود را آغاز کرده‌اند.

شناسایی ۳۳۰ شهید قرآنی در تهران و ۱۷۰۰ شهید در کشور

وی ادامه داد: راه‌اندازی ۳۱۰ مهد قرآن، ۸۰۰ مکتب‌‌خانه قرآنی، راه‌اندازی اردو‌های جهادی قرآنی و شناسایی و بزرگداشت ۳۳۰ شهید قرآنی تهران و هزار و ۷۰۰ شهید قرآنی در کشور از دیگر فعالیت‌های این سازمان به شمار می‌رود.

برگزاری ۶ دوره جشنواره تخصصی حفظ قرآن

دکتر رحیم قربانی از برگزاری جشنواره الحافظون خبر داد و گفت: جشنواره تخصصی حفظ قرآن کریم با عنوان الحافظون پس از راه‌اندازی سازمان قرآن و عترت کار خود را آغاز کرد که در سه مرحله پایگاه، ناحیه و استان برگزار می‌شود و امروز برگزیدگان ششمین دوره آن معرفی و تجلیل خواهند شد.
chapta
واژه های آسمانی
نماهنگ های قرآن و عترت
طرح ملی 1452 ( بشارت )
مرکز تخصصی حفظ قرآن کریم بسیج تهران بزرگ

تعداد بازدید امروز : 533
تعداد بازدید دیروز : 485
تعداد بازدید هفته : 9582
تعداد بازدید ماه : 31212
تعداد بازدید کل :3536041
آمار بازدید
 
آخرین اخبار
 
                     
رهنمودها
مقام معظم رهبری(مد ظله العالی) :
کاری که قرآنی‌ها امروز در کشور ما می‌کنند ، به نظر من یک کار راهبردی و مهم است.